Uradno spletno mesto Društva za promocijo športa Slovenije     SLO  ENG

Naslednji dogodek: 26.3.2019: 10. rojstni dan

Arhiv

Novice

Mariborčani končali Evropsko ligo
06.12.2012
Nogometaši Nk Maribora so zaključili Evropsko sezono v Evropski ligi z izkupičkom 4 točk.V 6 in hkrati zadnjem krogu so gostili Lazio, ki jih je rutinirano premagal z 1-4.Libor Kozak je zadel v 16. minuti, ko je po lepi globinski podaji Hernanesa lobal Jasmina Handanovića. Na 0:2 je z glavo povišal branilec Radu, izjemni Floccari pa je v 38. minuti kronal hitro akcijo gostov za 3-0.Obleganje Handanovićevih vrat se je v mrzlem Ljudskem vrtu nadaljevalo tudi v drugem polčasu, vrhunec pa je bil v 51. minuti, ko je Floccari krenil s sredine, preigral vso obrambo in matiral še Handanovića. V 84. minuti je Marcos Tavares izpeljal lepo akcijo, se sprehajal po kazenskem prostoru Lazia in dosegel častni zadetek.MARIBOR - LAZIO 1:4 (0:3) 11.500; Tavares 84.; Kozak 16., Radu 32., Floccari 38., 51. Maribor: Handanović, Rajčević, Potokar, Trajkovski, Filipović (56./Dodlek), Mezga (80./Črnic) , Ibraimi, Cvijanović (80./Arghus), Mertelj, Berić, Tavares. Lazio: Bizzarri, Lulić, Radu (56./Gonzalez), Ciani, Cavanda, Cana, Ederson, Hernanes (56./Scaloni), Onazi, Floccari, Kozak (78./Rozzi). Sodnik: Istvan Vad (Madžarska)